Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 14 3 Mar 18
10 Mar 18
Toronto Workers DC
135 A Chad 60 GS Lea 32*  S Palmer 5/6 DR Morton 3/64
def Merewether
99  A Chad 5/19 A Somerville 3/43
and 9/194 J Geary 45 TA O'Neill 31* Z McGuigan 28  T Wilson 2/10 S Croft 2/33 A Chad 2/39 GS Lea 2/43
J R Ron Hill Oval 
Third Grade 14 3 Mar 18
10 Mar 18
Toronto Workers DC
148 D Nixon 27  G Smith 3/16 MW Jordan 3/18 TW McKendry 2/56
def by Merewether
4/151 N Stanbridge 56* LC Stoodley 48  S Scott 2/19 MD Somerville 2/21
Awaba Oval 
Fourth Grade 14 3 Mar 18
10 Mar 18
Merewether
6/169 PD Lamble 60 T Moore 36  J Cox 2/36 C Pavy 2/39
def Toronto Workers DC
163 CW Young 36 A Wilson 30 B Bannon 27  DG Daniels 3/15 Z Leathley 2/23 S Marr 2/41
Empire Park 
D2 Grade 21 3 Mar 18 Toronto Workers
72  JA Van Eynde 3/2 S Adams 2/8 J Rushforth 2/12
def by Edgeworth Tavern WCC
0/74 Z Robards 46*  
Tulkaba Park No 1 - Turf 
D4 Grade 21 3 Mar 18 Jimmys XI
7/401(cc) AJ Witt 235 N Franks 52 S Spurrier 50*  AA Murdoch 4/47 PG Clarke 2/61
def Toronto Workers
135 I Hodge 40 G Kirk 30  MR Edwards 3/30 M Somner 2/12 DJ Mewett 2/13
Tuxford Park No 2 - Concrete 
Second Grade SF 17 Mar 18
18 Mar 18
Toronto Workers DC
182 R Steadman 47 CJ Kuszelyk 28 M Brodie 27  CJ Moulton 4/30
def by Merewether
9/237(cc) J Dunn 70 H Colbert 31* N Hart 29  R Steadman 4/55 MG Glennie 2/48 T Appleby 2/50
J R Ron Hill Oval 
Under 12 Division 2 14 24 Feb 18 Toronto Workers
6/118(cc) J Dickson 41  T Cooper 2/14 Z Nugus 2/20
def by Charlestown Green
121 K Wilson 40*  J Dickson 2/11
Finnan Oval 2 - Synthetic 
Under 13 Division 2 GF 17 Mar 18 Wests Green
6/145(cc) FO Rinkin 39 S Bennett 28*  
def Toronto Workers
124  E Crotty 3/21 S Murphy 2/9
Lewis Oval - Concrete 
Under 14 Division 2 14 24 Feb 18 Hamilton Wickham Colts
76  J Croquett 4/5 T Stirling 2/5
def by Toronto Workers
6/135(cc) A Ping 50* T Hudson 33  J Cousin 2/6
Johnson Park - Synthetic 
Under 15 Division 1 SF 10 Mar 18 Wests Red
8/108(cc) JS Mills 25*  H Portier 2/2 F Thornton 2/16
def Toronto Workers
100 MD Somerville 39  O Kelleher 2/23
Ford Oval - Turf 
Under 16 Division 1 10 16 Dec 17 Toronto Workers 17/18
v Charlestown Junior
Rathmines Oval - Synthetic 
Under 17/18 SF 10 Mar 18 Toronto Workers
86  JD Garrett 5/9 C Hanson 2/9 L Castle 2/10
def by Newcastle City
6/124(cc) JD Garrett 54 L Castle 25*  T Wilson 3/14 D Perry-Smith 2/13
Awaba Oval Turf 
U11 Red 10 16 Dec 17 Tigers Green
5/18(cc) H Rogers 34 T Brands 27  H Williams 2/29
def Cricket Southern Lakes
6/44(cc)  T Brands 2/3 R O'Neill 2/4
Adamstown 3 - Synthetic 
Under 21 Competition SF 21 Jan 18 Toronto Workers Kookaburras
87  Z Pearce 3/17 J Gray 2/15 J Radford 2/19
def by Belmont
7/118(cc)  T Wilson 3/23
J R Ron Hill Oval 
Masters 5 31 Jan 18 Cardiff-Boolaroo
9/123(cc) P Neilson 25  
def Toronto Workers Kookaburras
8/108  M Curry 3/18 R Green 2/18 B Kneller 2/19
Cardiff Oval 
Dennis Broad (OAM) Cup SF 21 Jan 18 Toronto Workers Kookaburras
86  MS Gilshenan 2/20
def by Belmont
6/172(cc) MS Gilshenan 55 C Brauer 46 B Radford 30  T Wilson 4/24
J R Ron Hill Oval 
Under 15 T20 SF 21 Jan 18 Hamilton-Wickham
2/125(cc)  
def Toronto Workers Kookaburras
6/123 A Fealy 37 MD Somerville 28*  
J R Ron Hill Oval 
Girls Sixers League U/13 Spring Competition GF 8 Dec 17 Nelson Bay
2/154(cc)  
def Toronto Workers Kookaburras
10/80  L Banks 3/3 C Allen 3/11
Smith Park 2 - Synthetic 
NCC Summer Bash 5 11 Feb 18 Lions
1/122(cc) SG Moore 44* BP Egan 44* J Geary 26  
def by Kookaburras
7/138(cc) AJ Crosthwaite 38 CG Brown 30  S Palmer 2/34
Joe Passmore Oval 
NCC Summer Bash 5 11 Feb 18 Pumas
5/164(cc) M Dries 46 R Hanlon 41* B Balcomb 29  A Chad 2/20
def Kookaburras
7/91(cc) AJ Crosthwaite 29 J Westwood 26*  TA Dwyer 2/16 A Gibson 2/21
Joe Passmore Oval 
U11 Purple 15 3 Mar 18 Toronto Workers
6/111(cc)  P Halligan 2/8
def by Tigers Red
7/122(cc)  H Williams 2/24
Finnan Oval 2 - Synthetic 
Girls Sixers League U/13 Summer Competition 6 16 Mar 18 Toronto Workers Kookaburras
5/105(cc)  
def by Wallsend RSL Junior
4/190(dec) P Sinclair 30* N Elliott 25