CSL Annual General Meeting - Sunday 4th July

It's coming around to that time of year again as we seek volunteers to nominate for your club's management committee. Our AGM will be held at Ron Hill Read more

Toronto Academy of Cricket Excellence (TACE) 2021

Book now for the Toronto Academy of Cricket Excellence (TACE) 2021 https://www.stickytickets.com.au/YOWGJ Read more

Updated COVID-19 Safety Plan ver6

CSL COVID 19 Safety Plan.pdf Read more

Competition Info

Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
NJCA:South West Lakes School Cup 1 10 Mar 21
Avondale Upper Primary
   def  
Heritage Upper Primary
NJCA:South West Lakes School Cup 2 17 Mar 21
Heritage Upper Primary
   drew  
St Johns Vianney
NJCA:South West Lakes School Cup 2 17 Mar 21
Heritage Girls Primary
   drew  
Avondale Middle Primary
NJCA:South West Lakes School Cup 2 17 Mar 21
Avondale Upper Primary
   drew  
Charlton Christian College
NJCA:South West Lakes School Cup 2 17 Mar 21
Rathmines/Toronto/Biraban/Awaba
   drew  
Heritage Middle Primary
NJCA:Under 10 Thunder SF 13 Mar 21
Toronto Workers
   def  
Valentine Eleebana Vipers
NJCA:Under 10 Thunder GF 27 Mar 21
Western Suburbs Red
   def by  
Toronto Workers
NJCA:Under 12 Division 2 SF 13 Mar 21
Toronto Workers
   def by  
Charlestown Junior
NJCA:Under 13 Division 2 SF 13 Mar 21
Toronto Workers Yellow
   def  
Toronto Workers Black
NJCA:Under 13 Division 2 GF 27 Mar 21
Toronto Workers Yellow
   def  
Lake Macquarie 6ers
NDCA:4th Grade Competition SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Merewether DCC
   drew  
Toronto Workers DC
NJCA:Under 15 Division 1 SF 13 Mar 21
Merewether Tigers Gold
   def  
Toronto Workers
NJCA:Under 16 Division 1 SF 13 Mar 21
Toronto Workers
   def  
Valentine Eleebana
NJCA:Under 16 Division 1 GF 27 Mar 21
Hamilton Wickham
   def  
Toronto Workers
NDCA:Suburban Districts Division 8 SF 13 Mar 21
Hunter Taverners
   def by  
Warners Bay

Top Performers

RankNameRunsGradeRound 
1 Jay S Lenton100NCC T20 Summer Bash2
2 Brendon Charlton881st Grade Competition6
3 Benjamin Roberts821st Grade Competition8
4 Rod Lundy82Suburban Districts Division 85
5 Hunter Jensen794th Grade Competition5
6 Christopher J Kuszelyk774th Grade Competition4
7 Logan Johnson761st Grade Competition8
8 Christopher J Kuszelyk754th Grade Competition9
9 Alex Hutton75Under 13 Division 211
10 Brendon Charlton701st Grade Competition13

Facebook

Live Scores

Book now

Dropbox Photos

Email list sign up form