Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
12 Oct 19 8:40AM Charlestown   drew   Lake Macquarie 6ers Ulinga Park 2 Official result
12 Oct 19 8:40AM Toronto Gold   drew   Merewether Blue Toronto Oval 2 Official result
12 Oct 19 8:40AM Toronto Black   drew   Wallsend Finnan Oval (Oval 1) Official result
12 Oct 19 8:40AM Merewether Orange   drew   Newcastle City Hudson Park 2 Official result
Round 2
19 Oct 19 8:40AM Merewether Blue   def   Charlestown Garden Suburb () Final result entered and confirmed
19 Oct 19 8:40AM Lake Macquarie 6ers   def by   Toronto Black New Tredinnick (Oval 1) Final result entered and confirmed
19 Oct 19 8:40AM Wallsend   def   Toronto Gold Federal Park 2 Final result entered and confirmed
19 Oct 19 8:40AM Western Suburbs   def   Merewether Orange Regent Park Final result entered and confirmed
Round 3
26 Oct 19 8:40AM Toronto Black   def by   Merewether Blue Finnan Oval (Oval 1) Final result entered and confirmed
26 Oct 19 8:40AM Charlestown   def   Toronto Gold Ulinga Park 2 Final result entered, no confirmation
26 Oct 19 8:40AM Lake Macquarie 6ers   def   Wallsend New Tredinnick (Oval 1) Final result entered and confirmed
26 Oct 19 8:40AM Newcastle City   def   Merewether Orange Myamblah Cresent () Final result entered and confirmed
Round 4
2 Nov 19 8:40AM Toronto Gold   def   Toronto Black Toronto Oval 2 Final result entered, no confirmation
2 Nov 19 8:40AM Merewether Blue   def   Lake Macquarie 6ers Garden Suburb () Final result entered and confirmed
2 Nov 19 8:40AM Wallsend   def by   Charlestown Federal Park 2 Final result entered and confirmed
2 Nov 19 8:40AM Merewether Orange   def by   Swansea Hudson Park 2 Final result entered and confirmed
Round 5
9 Nov 19 8:40AM Lake Macquarie 6ers   def   Toronto Gold New Tredinnick (Oval 1) Final result entered and confirmed
9 Nov 19 8:40AM Toronto Black   def by   Charlestown Finnan Oval (Oval 1) Final result entered and confirmed
9 Nov 19 8:40AM Merewether Blue   def   Wallsend Garden Suburb () Final result entered and confirmed
9 Nov 19 8:40AM Tigers Junior Cricket   def   Merewether Orange Hudson Park 2 Final result entered and confirmed
Round 6
16 Nov 19 8:40AM Lake Macquarie 6ers   def by   Charlestown New Tredinnick (Oval 1) Final result entered and confirmed
16 Nov 19 8:40AM Merewether Orange   def   Toronto Gold Garden Suburb () Final result entered and confirmed
16 Nov 19 8:40AM Wallsend   def   Toronto Black Federal Park 2 Final result entered and confirmed
Round 7
23 Nov 19 8:40AM Charlestown   def   Merewether Orange Ulinga Park 2 Final result entered and confirmed
23 Nov 19 8:40AM Toronto Black   def by   Lake Macquarie 6ers Finnan Oval (Oval 1) Final result entered and confirmed
23 Nov 19 8:40AM Toronto Gold   def by   Wallsend Toronto Oval 2 Final result entered, no confirmation
Round 8
30 Nov 19 8:40AM Merewether Orange   def   Toronto Black Hudson Park 2 Final result entered and confirmed
30 Nov 19 8:40AM Toronto Gold   def by   Charlestown Toronto Oval 2 Final result entered and confirmed
30 Nov 19 8:40AM Wallsend   def by   Lake Macquarie 6ers Federal Park 2 Final result entered, no confirmation
Round 9
7 Dec 19 8:40AM Toronto Black   def by   Toronto Gold Finnan Oval (Oval 1) Final result entered, no confirmation
7 Dec 19 8:40AM Lake Macquarie 6ers   def by   Merewether Orange New Tredinnick (Oval 1) Final result entered and confirmed
7 Dec 19 8:40AM Charlestown   def   Wallsend Ulinga Park 2 Final result entered, no confirmation
Round 10
14 Dec 19 8:40AM Toronto Gold   v   Lake Macquarie 6ers Toronto Oval 2  
14 Dec 19 8:40AM Charlestown   v   Toronto Black Ulinga Park 2  
14 Dec 19 8:40AM Wallsend   v   Merewether Orange Federal Park 2  
Round 11
1 Feb 20 8:40AM Charlestown   v   Lake Macquarie 6ers Ulinga Park 2  
1 Feb 20 8:40AM Toronto Gold   v   Merewether Orange Toronto Oval 2  
1 Feb 20 8:40AM Toronto Black   v   Wallsend Finnan Oval (Oval 1)  
Round 12
8 Feb 20 8:40AM Merewether Orange   v   Charlestown Garden Suburb ()  
8 Feb 20 8:40AM Lake Macquarie 6ers   v   Toronto Black New Tredinnick (Oval 1)  
8 Feb 20 8:40AM Wallsend   v   Toronto Gold Federal Park 2  
Round 13
15 Feb 20 8:40AM Toronto Black   v   Merewether Orange Finnan Oval (Oval 1)  
15 Feb 20 8:40AM Charlestown   v   Toronto Gold Ulinga Park 2  
15 Feb 20 8:40AM Lake Macquarie 6ers   v   Wallsend New Tredinnick (Oval 1)  
Round 14
22 Feb 20 8:40AM Toronto Gold   v   Toronto Black Toronto Oval 2  
22 Feb 20 8:40AM Merewether Orange   v   Lake Macquarie 6ers Nesbitt Park  
22 Feb 20 8:40AM Wallsend   v   Charlestown Federal Park 2  
Round 15
29 Feb 20 8:40AM Lake Macquarie 6ers   v   Toronto Gold Feighan Oval 3 (Synthetic)  
29 Feb 20 8:40AM Toronto Black   v   Charlestown Finnan Oval (Oval 1)  
29 Feb 20 8:40AM Merewether Orange   v   Wallsend Adamstown Park 5  
SEMI FINALS
7 Mar 20 8:40AM TBD v TBD  
7 Mar 20 8:40AM TBD v TBD  
FINAL
14 Mar 20 8:40AM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 13 Nov 19 3:47PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

Facebook

Events

Sixers Girls Cricket League, REGISTER NOW
  Spring competition of the  kicks off on Friday 1st Nov and run...